Uncategorized

هزینه هوشمند سازی ساختمان حدودا چقدر است؟ | Radio Pour Tous

Posted by user

تصور کنید قصد خرید یک خودرو دارید به سوال قیمت خودرو حدودا چقدر است چگونه می توان پاسخ گفت؟ بدیهی است نسبت به نوع خودرو و یا حتی قابلیت های مورد نیاز شما قیمت تغییر می کند. هوشمند سازی ساختمان نیز به همین شکل است با توجه به نوع و قابلیت های مورد نیاز قیمت متفاوت است.

حال در این میان برند های بی کیفیتی وجود دارند که هزینه های گزافی را به خریدار برای قابلیت های اندک تحمیل می کنند که پیشنهاد می شود خریدار در مرحله اول با مشاوران هوشمند سازی ساختمان مشورت کرده و در دام این افراد سودجو نیافتند. حال در میان برند های معتبر می توان با توجه به قابلیت هایی که ارائه می دهند و هزینه هایی که برای آن قابلیت ها تعیین می کنند، بهترین آنها را انتخاب نمود.

در این میان ساختمان هوشمند برای جلوگیری از اخذ هزینه زیاد از مشتریان و برای ایجاد بازار رقابتی شفاف و سالم پکیج های استانداردی را طراحی و قیمت گذاری نموده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه پکیج ها مراجعه کنید.

حدود هزینه هوشمند سازی

اگر بخواهیم حدودا خانه هوشمند  را برآورد کنیم بهترین روش ابتدا مطالعه قابلیت ها و انتخاب نیازها سپس و مشاوره با شرکت های هوشمند سازی ساختمان است. با این روش می توانید قابلیت های بیشتری را با قیمت کمتری خریداری نموده و از آن استفاده کنید در این دو نکته مهم و ضروری قابل ذکر است نکته اول گارانتی  و خدمات پس از فروش محصولات و نکته دوم ضمانت تامین محصولات در هنگام خرابی است. امروزه بسیاری از کاربران سیستم هوشمند به دلیل خارجی بودن محصولات دسترسی به آنها ندارند و متاسفانه بدلیل استفاده هر سیستم از پروتکل مربوط به خود در هنگام خرابی و نبود محصول مجبور به تخریب ساختمان و استفاده از سیستم سنتی و یا سیستم هوشمند دیگر می شوند. لذا پیشنهاد ما استفاده از سیستم های تولید داخل است زیرا علاوه بر حمایت از جوانان ایرانی، ایجاد شغل و درآمد زایی که برای کل جامعه ایرانی مفید است آینده محصولات نیز روشن است و به دلایل افت و خیز بازار ارز و یا تغییر قوانین واردات محصولات دچار مشکلات بیان شده در بالا نمی شوید.

تجهیزات خانه هوشمند کدامند؟

شکل استاندارد در سه دسته پردازنده ها، سنسور ها، و عملگر ها تقسیم بندی می شوند. که پردازنده وظیفه دریافت اطلاعات از سنسور ها و یا اینترنت و ادغام آن با دستورات از پیش تعیین شده و در نهایت تصمیم گیری و ارسال دستور را به عملگر ها به عهده دارد، سنسور ها وظیفه جمع آوری اطلاعات محیطی به شکل لحظه ای و اعلام آنها به پردازنده را بر عهده دارند و در نهایت عملگر ها دستورات را اجرا می کنند. اجرای یک دستور می تواند به شکل با سیم و یا ارسال یک کد مادون قرمز و یا موج رادیویی باشد.

سنسور ها می توانند شامل:

  • سنسور های حرکتی : اتوماسیون روشنایی و سیستم امنیتی
  • اکسس کنترل : ورود از طریق رمز و یا کارت
  • سنسور های دما : تعیین دقیق میزان دمای محیط
  • ارسال کننده های امواج مادون قرمز: کنترل تجهیزاتی مانند تلویزیون
  • ارسال کننده امواج رادیویی: کنترل تجهیزاتی مانند درب پارکینگ
  • مکنت: تشخیص باز و بسته بودن درب
  • نشت آب : تشخیص نشتی در لوله های آب
  • تشخیص گاز: تشخیص نشت گاز در منزل
  • و…….

عملگر ها عموما شامل رله ها می باشند رله ها می توانند سیستم های سرمایشی و گرمایشی همچنین سیستم روشنایی و هر آنچه که با متصل شدن به سیستم برق شهری و یا غیر شهری عمل می کند را کنترل نمایند.عملگر ها می توانند شامل شیر های برقی نیزا برای کنترل جریان آب و گاز نیز باشند. در این میان تجهیزاتی نیز به شکل قابلیت ارائه می شوند مانند سیستم صوتی که از طریق بلوتوث قابلیت پخش موسیقی بواسطه بلندگو های سقفی را داراست.

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان می توانند محصولات متفاوتی با کارکرد های متفاوت باشند و گاها فقط به شکل نرم افزاری کار کنند همانند دستیار صوتی فارسی و یا نرم افزار تلفن همراه جهت کنترل از راه دور و… در نهایت تجهیزات خانه هوشمند نسبت به نیاز شما انتخاب شده و ارتباط آنها با یکدیگر توسط برنامه نویسی شرکت ارائه دهنده خدمت هوشمند سازی ساختمان انجام می شود.

< خانه هوشمتد >هوشمند سازی ساختمان چیست؟

مروزه در محافل مختلف به گوش می رسد، این واژه به معنای همگام سازی ساختمان با تکنولوژی روز و استفاده از علم الکترونیک و نرم افزار در کاهش خطاهای انسانی، مصرف انرژی و دغدغه های روزمره هر شخص است. یک خانه هوشمند از برنامه های از پیش تعیین شده خود استفاده کرده و در شرایط مختلف تصمیمات دقیقی برای تجهیزات ساختمان می گیرد.

حذف شدن کلید های سنتی مکانیکی و جایگزینی آنها با یک پنل لمسی مرکزی با دسترسی به کلیه تجهیزات ساختمان اولین مرحله از بروزرسانی ساختمان ها است، تجهیزات یک خانه هوشمند قالبا شامل روشنایی، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، سیستم های امنیتی، سناریو های متداول، دستیار صوتی، اطلاعات هوشمند، سنسورها و… است. موارد نامبرده شده در بخش خدمات هوشمند سازی میرای توضیح داده شده است لذا در این بخش یک قدم فراتر نهاده و نحوه عملکرد این سیستم را شرح خواهیم داد.

هوشمند سازی ساختمان از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است. سخت افزار در سیستم هوشمند ساختمان به سه بخش پردازنده، سنسورها و عملگرها تقسیم می شود. پردازنده هوشمند همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه پردازش اطلاعات و تصمیم گیری در شرایط مختلف را بر عهده دارد. سنسورها نیز همانند حواس پنج گانه انسان شرایط محیطی را درک کرده و اطلاعات مورد نیاز سیستم هوشمند را در اختیار پردازنده قرار می دهند و در نهایت عملگر ها دستورات مشخصی را به تجهیزات ارسال می کنند. به عنوان مثال فرض کنید دمای مورد نظر شما برای منزل خودتان 25 درجه است. بدین ترتیب در پنل هوشمند این دما را برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی خود انتخاب می کنید حال سیستم هوشمند به صورت لحظه ای دمای محیط خارج و داخل منزل را از ماهواره ها و سنسورهای داخل محیط دریافت نموده و دور کند، تند و یا متوسط را نسبت به اختلاف دمای مورد نظر شما با دمای فعلی منزل انتخاب می کند. حال اگر شما در منزل حضور داشته باشید سیستم هوشمند این آیتم را به سه روش WIFI، Location تلفن همراه و GPS تشخیص می دهد و سیستم سرمایشی و گرمایشی شما را روشن نگه می دارد ولی اگر از منزل خارج شده و همچنین از محدوده ی جغرافیایی تعیین شده نیز خارج شوید سیستم سرمایش و گرمایش شما خاموش می شود. حال فرض کنید از محل کار در حال برگشت به منزل هستید با ورود به منطقه جغرافیایی تعیین شده مجددا سیستم های سرمایشی و گرمایشی شما فعال خواهند شد. حال با روشن تر شدن نحوه عملکرد سیستم به بررسی نرم افزار خواهیم پرداخت، نرم افزار در سیستم هوشمند سازی ساختمان دقیقا آن چیزی است که به عنوان تکنولوژی عنوان می شود. زیرا سخت افزار ها سالهاست در عرصه های مختلف استفاده می شوند ولی این نرم افزار است که نحوه عملکرد آنها و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر را قانونمند می کند. نرم افزار ها در چند بخش مختلف وظیفه خود را در سیستم هوشمند انجام می دهند، در بخش اول ارتباط میان سنسور ها و پردازنده مرکزی را برقرار کرده و به شکل لحظه ای دستورات را به عملگر ها منتقل می کنند در بخش دوم تمام اجزای متصل به سیستم هوشمند را در یک محیط گرافیکی در تلفن همراه برای کنترل از راه دور و در یک پنل عموما لمسی دیواری برای کنترل در محیط قابل نمایش و کنترل می کنند. در بخش سوم اطلاعات سودمند و کاربردی را بواسطه اینترنت دریافت کرده و در اختیار کاربر قرار می دهند این اطلاعات می تواند شامل وضعیت جوی، آلودگی هوا، اخبار روز و یا تقویم و تاریخ باشد. در بخش چهارم قوانین از پیش تعیین شده ای در نرم افزار تعیین شده تا بتوانند با توجه به شرایط مختلف تصمیم گیری مورد نیاز را انجام دهند که به عنوان اتوماسیون منزل شناخته می شود.

هوشمند سازی ساختمان یک پکیج کامل به عنوان مغز هوشمند منزل است. محدودیت این پکیج ذهن انسان است و با ترکیب سخت افزار و نرم افزار هایی که عنوان شد می توان بی نهایت سناریو در خانه هوشمند اجرا کرد که بسته به نیاز کاربر می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال دستیار صوتی فارسی شرکت هوشمند سازی میرای که به عنوان یکی از کاربردی ترین ابزار های هوشمند سازی ساختمان شناخته می شود می تواند راهگشای بسیاری مشکلات باشد، فرض کنید در بیمارستان مریض نیازهای خود را به شکل دستورات صوتی انجام دهد!! تلویزیون اتاق خود را روشن و خاموش کند با پرستاران ارتباط برقرار کرده و نیاز خود را عنوان کند، روشنایی اتاق خود را با دستورات صوتی خاموش و روشن کند و… همانطور کی میبینید سیستم هوشمند واسط میان انسان و بی نهایت قابلیت است که طبق نیاز می توان برای آن تعریف نمود.

مشاوره هوشمند سازی ساختمان چیست؟

هوشمند سازی ساختمان، اتوماسیون منزل، BMS واژه های جدیدی هستن که تکنولوژی روز دنیا را به خانه هوشمند شما می اورند. اما این خدمت در کنار تمام مزایایی که دارد اگر به شکل صحیح اجرا نشود در آینده منبع بسیاری از مشکلاتی خواهد شد که در یک خانه سنتی هیچوقت با آن روبرو نخواهید بود. از طرفی قابلیت های این خانه هوشمند نامحدود بوده و گاها افراد سودجو با ارائه مختصر قابلیت هایی با عنوان کاملا هوشمند مبالغ بسیار بالای دریافت می کنند، در حالی که برای یک خانه هوشمند با تمام قابلیت ها استاندارد های مشخصی وجود دارد که شرکت هوشمند سازی ساختمان موظف به ارائه آن ها است خدمت نوینی برای ارائه راه حل هایی جهت استفاده کاربردی و مفید با هزینه قابل قبول و همچنین اجرای صحیح این سیستم است.